Bezpieczny handel – sejfy wrzutowe i depozytowe w gastronomii i na stacjach benzynowych

Stacja benzynowa

W miejscach, gdzie odbywa się duży obieg gotówki, trzeba szczególnie dbać o bezpieczeństwo. Punkty, które pracują całodobowo i generują duże utargi dzienne, są bowiem narażone na kradzież. Można się przed tym zabezpieczyć inwestując w sejf wrzutowy lub depozytowy, który nie wymaga otwierania.

Monitoring nie wystarczy

Kiedyś stacje benzynowe były częstym celem rabusiów. Obecnie zabezpieczone systemami alarmowymi, monitoringiem i ochroną, nie są już tak łatwe do obrobienia. Nadal są to jednak miejsca dużego obiegu gotówki, z czym wiąże się wysokie ryzyko. Szczególnie podczas nocnych zmian, gdy stacje obsługiwane są przez mniejszą liczbę osób, zdarzają się szybkie napady, podczas których przestępcy w zaledwie kilka minut opróżniają kasy. Znaczną ilość pieniędzy klienci zostawiają też w punktach gastronomicznych i restauracjach. Tam zabezpieczenie bieżących wpływów ma również znaczenie z uwagi na rotację pracowników. Aby handel był w tych miejscach bezpieczny, trzeba postawić nie tylko na wykwalifikowaną i zaufaną załogę, ale też na niezbędne zabezpieczenia.

Przechowywanie gotówki bez ryzyka

Do bezpiecznych „skarbców” zaliczają się sejfy wrzutowe i depozytowe, które nie wymagają każdorazowego otwierania przy deponowaniu pieniędzy. Takie modele sejfów występują w różnych rozmiarach, kształtach oraz przystosowane do zróżnicowanej zawartości, którą chcemy deponować, dzięki czemu można dopasować je do charakteru prowadzonego biznesu. Ich zaletą są zaawansowane systemy zamków oraz wiele wariantów klasy bezpieczeństwa: S1 i S2 oraz stopnia odporności: D-I, D-II i D-III.

Sejfy wrzutowe w Hartmann Tresore

Wrzutnia SP 2010 w murze
Wrzutnia SP 2010 w murze

Rozwiązanie stworzone dla gastronomii

Zarówno na stacjach benzynowych, jak i w restauracjach z powodzeniem sprawdzają się modele depozytowe. Wszyscy pracownicy mogą bowiem wrzucać do nich przedmioty i pieniądze, ale możliwość otwarcia należy wyłącznie do wybranych osób np. kierownika lub menadżera obiektu. Zwiększa to poczucie bezpieczeństwa zespołu, ale też realnie wpływa na ochronę utargów.

Okazja czyni złodzieja

W ten sposób łatwo można również wyeliminować kradzieże, których dokonują nieuczciwi pracownicy. Zdarza się, że nie odstraszają ich nawet kamery oraz monitoring. Uniemożliwienie dostępu do pieniędzy skutecznie eliminuje ryzyko kradzieży, a nawet napadu. Wykwalifikowani złodzieje długo obserwują obiekty, które biorą na cel, i rezygnują z tych, które są chronione zabezpieczeniami trudnymi do sforsowania.

Sejf SP 700 w murze
Sejf SP 700 w murze

Sejfy szyte na miarę

W przypadku wybranych działalności gospodarczych generujących bardzo duże zyski, można postawić na sejf, który automatycznie będzie też zliczał ilość gotówki. Takie rozwiązanie sprawdza się np. w domach towarowych czy supermarketach. Tam, gdzie występują szczególne potrzeby związane z rodzajem prowadzonego obiektu, możliwe jest przygotowanie sejfu na indywidualne zamówienie. Zdarzają się bowiem zabezpieczenia konieczne np. do przechowywania kluczy, tak jak np. w wypożyczalniach samochodów.